Regulamin

Witamy wszystkich w naszym sklepie internetowym „Magazyn Broni”. Zajmujemy się handlem bronią oraz usługami rusznikarskimi, w tym pozbawianiem broni cech użytkowych. Jeśli jesteś zainteresowany zakupami, zapoznaj się najpierw z poniższym regulaminem.

 

§1
Wszystkie ceny produktów w naszym sklepie zawierają podatek VAT.

§2
Nie świadczymy sprzedaży ratalnej. Preferowana forma płatności to przedpłata na konto bankowe. W niektórych przypadkach płatność przy odbiorze przesyłki (za pobraniem). Umożliwiamy odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu się na termin spotkania. W niektórych przypadkach sami dostarczamy towar do klienta.

§3
Broń palna dostępna jest tylko i wyłącznie dla osób posiadających stosowne pozwolenie. Przed zakupieniem broni palnej w naszym sklepie prosimy o uprzedni kontakt z naszymi pracownikami w celu weryfikacji pozwolenia na dany rodzaj broni

§4

Broń pozbawiona cech użytkowych (PCU), nazywana często „deko” (dekoracyjna), to egzemplarze kolekcjonerskie dostępne dla osób powyżej 18 roku życia bez zezwolenia policji, podlegające obowiązkowi rejestracji. Szczegóły dotyczące tej procedury – patrz punkt 9.

§5
Przedmioty w kategorii broń czarnoprochowa, dostępne są bez zezwolenia policji dla osób powyżej 18 roku życia i są zwolnione z obowiązku rejestracji.

§6
Broń biała dostępna jest bez zezwolenia i nie podlega obowiązkowi rejestracji.

§7
W przypadku odbioru osobistego zakupionego towaru, reklamacje nie są uwzględniane.

§8
Amunicja dostępna w dziale AKCESORIA dostępna jest dla osób posiadających stosowne pozwolenie policji. Wyjątek stanowią niektóre rodzaje amunicji tj. śrut do wiatrówek, ołowiane kule do broni czarnoprochowej i inne.

§9
Procedura rejestracji broni pozbawionej cech użytkowych (deko).
Nabywca broni P.C.U. ma obowiązek zgłoszenia się w Komendzie Wojewódzkiej Policji, odpowiedniej dla swojego adresu zameldowania w przeciągu 5 dni licząc od dnia wystawienia faktury włącznie. Należy zgłosić się tam do Wydziału Postępowań Administracyjnych (WPA).
Jeśli nabywca nie posiada jeszcze karty rejestracyjnej broni, powinien przynieść ze sobą:

·  dwa zdjęcia formatu legitymacyjnego 3×4 cm;

·  zaświadczenie CLK KGP o pozbawieniu cech użytkowych rejestrowanego egzemplarza;

·  dowód zakupu (faktura);

·  dowód wpłaty 82 zł na konto Wojewódzkiego Urzędu Miasta (np. Wrocław, Kraków, Warszawa), odpowiedniego dla swojego miejsca zameldowania.

 

Jeśli nabywca posiada już kartę rejestracyjną broni, przynosi ją ze sobą wraz z dowodem zakupu i zaświadczeniem z CLK KGP. Funkcjonariusz umieszcza odpowiedni stempel w karcie rejestracyjnej podczas rejestracji każdej kolejnej jednostki broni (deko) nie pobierając opłat.

UWAGA!!! NIE PRZYNOŚ BRONI ZE SOBĄ, TYLKO W.W. DOKUMENTY! W razie jakichkolwiek wątpliwości natury prawne